Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون header.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب header.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home/zerosana/public_html/wp-includes/functions.php on line 5579
خرید گیربکس sew – گروه صنعتی زیرو صنعت خرید گیربکس sew – گروه صنعتی زیرو صنعت

راهنمای کامل خرید گیربکس SEW

شرکت آلمانی sew-eurodrive

شرکت آلمانی sew-eurodrive با فعالیت از سال 1913، همواره ارائه دهنده بهترین محصولات و خدمات صنعتی بوده است. این شرکت تمرکز اصلی خود را بر روی گیربکس و محصولات مرتبط با آن، قرار داده است. sew-eurodrive  علاوه بر محصولات با کیفیتی که ارائه می‌کند، پشتیبانی بی‌نظیری از محصولات خود دارد. این برند علاوه بر داشتن 16 کارخانه‌ی مستقیم تولید، با داشتن حدود 80 کارخانه‌ی مونتاژ در سراسر جهان، از مهم‌ترین برند‌های صنعتی محسوب می‌شود. همچنین از دیگر دلایلی که این برند در لیست محبوب‌ترین‌ها قرار می‌گیرد، داشتن بازده بالای کاری و کیفیت بی‌نظیر محصولات  sew-eurodrive است.

گیربکس SEW

یکی از محبوب‌ترین محصولات این شرکت آلمانی، گیربکس SEW است که با ویژگی‌هایی که دارد باعث می‌شود تا خرید گیربکس SEW همواره یکی از الویت‌های انتخاب برای افراد باشد. که در این مقاله می‌خواهیم به طور کامل به معرفی و بررسی گیربکس SEW بپردازیم. در ابتدا بهتر است با مروری بر مفاهیم گیربکس، به سوالاتی مانند گیربکس چیست و چگونه کار می‌کند؟ و موارد کاربرد آن‌ها، پاسخ دهیم. سپس در انتها به طور کامل به بررسی گیربکس SEW و لزوم خرید گیربکس SEW می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

خرید گیربکس sew

گیربکس چیست؟

گیربکس ( Transmission ) در واقع یک واحد همگن و به هم پیوسته بوده که از یک دنده و یک موتور تشکیل شده است. در فناوری درایوهای الکتریکی ( از درایوهای الکتریکی برای کنترل سرعت ماشین‌های الکتریکی استفاده می‌شود ) که توسط sew-eurodrive تولید شده‌اند، همیشه یک موتور الکتریکی وجود دارد.

تعریف دیگری که از گیربکس می‌توان ارائه کرد، سیستم انتقال قدرت به موتور است؛ اهمیت این جزء در سیستم‌ها به حدی بالاست که آن را هم رده با موتور سیستم در نظر می‌گیرند.

ایده جمع آوری یک واحد مستقل به نام گیربکس، نخستین بار با ثبت اختراع  آلبرت اوبرموسر، مهندس طراح و کارآفرین در سال 1928 مستقر در بروکسل، مطرح شد. در حقیقت او گیربکس را اختراع کرد. از آن زمان تا کنون، گیربکس‌ها، توسعه‌ی بیشتری پیدا کرده و انواع مختلفی از آن‌ها تولید شده است.

گیربکس چگونه کار می‌کند؟

در گیربکس نقش محوری را واحد دنده عهده دار بوده و کارهای خودِ این واحد دنده، توسط جفت دنده انجام می‌شود. مجموعه‌ی این ویژگی‌ها، نیروی موتور را از ابتدای ورودی به انتهای خروجی منتقل می‌کند. در نتیجه واحد دنده به عنوان یک مبدل سرعت و گشتاور عمل می‌کند.

به بیان دیگر گیربکس با انتقال قدرت موتور در قالب دور موتور از طریق چرخ دنده‌های مختلف به چرخ‌ها، قابلیت کنترل نیرو و در نتیجه کنترل سرعت را به وسایل نقلیه می‌دهد. مثال ملموس استفاده‌‌ی روزانه از گیربکس در وسایل نقلیه، تغییر دنده‌ی وسیله‌ی نقلیه است؛ دنده‌ی سنگین‌تر سرعت ماشین را بیشتر کنترل کرده و بنابراین سرعت کمتر اما قدرت موتور بیشتر است. عکس این موضوع نیز برای دنده‌های سبک‌تر نیز ثابت است؛ در دنده‌ی سبک‌تر کنترل بر روی سرعت کمتر بوده و وسیله‌ی نقلیه می‌تواند با سرعت بیشتر شتاب بگیرد.

مطالب پیشنهادی : خرید به صرفه بهترین تشویقی سگ در پت شاپ 

وظیفه‌ی گیربکس در وسایل نقلیه حدود به کنترل سرعت نیست و وظایف بیشتری را بر عهده دارد. دیگر کاربرد گیربکس تنظیم جهت حرکت خودرو است؛ در هنگام حرکت به لطف گیربکس، وسیله‌ی نقلیه می‌تواند در دو جهت روبرو و معکوس خودرو را حرکت داد.

در بیشتر موارد کاربردی، دنده باعث کاهش سرعت چرخش موتور شده و در عین حال گشتاورهای بسیار بیشتری را به موتور الکتریکی به تنهایی منتقل می‌کند. با در نظر گرفتن این موضوع، طراحی واحد دنده تعیین می‌کند که آیا یک گیربکس برای استفاده‌ی بارهای سبک، متوسط یا سنگین و همچنین برای ساعت‌های کوتاه یا طولانی با قدرت خوب، مناسب است؟

یکی دیگر از متغیرهای اندازه گیری شده مهم برای یک گیربکس، حداکثر گشتاور به سمت خروجی است. این گشتاور بر حسب نیوتن بر متر تعیین شده و تعریف آن اندازه گیری نیروی گیربکس و باری است که می‌تواند با آن نیرو حرکت دهد. 

موارد کاربرد گیربکس‌ها

قبل از اشاره به موارد کاربرد گیربکس‌ها،  گیربکس SEW و خرید گیربکس SEW ، بهتر است که با انواع آن آشنا شویم. اولین نکته و عامل اصلی در تعیین نوع گیربکس، جهت جریان نیروی واحد دنده می‌باشد. سه طرح اساسی و مختلف در این زمینه وجود دارد: گیربکس‌های موازی محور، گیربکس‌های زاویه راست و گیربکس‌های سیاره‌ای.

باید در نظر داشت که موارد کاربردهای احتمالی گیربکس بسیار متفاوت است و حتی بیان این حرف که بدون گیربکس‌ها کل اقتصاد جهانی به بن بست می‌رسد، اغراق آمیز نیست. گیربکس‌ها در تولیدات صنعتی، باعث هدایت تعداد بی‌شماری از خطوط نقاله‌ای هستند، بارها را بالا و پایین آورده، انواع کالاهای مختلف را از نقاط متفاوت در انواع سیستم‌ها منتقل می‌کنند و در دیگر موارد، کاربرد دارند.

تنها بخش کوچکی از کاربردهای گیربکس‌ها شامل موارد زیر می شود:

 • از پر کاربردترین مواردی که از گیربکس‌ها استفاده می‌شود، در تمامی مراحل صنعت خودرو سازی است.
 • در مورد فرودگاه‌ها نیز به همین گونه است؛ چرا که بدون استفاده از گیربکس‌ها، هیچ چیز کار نکرده و مسافران ساعت‌های طولانی را در انتظار چمدان‌های خود در زمان تحویل بار می‌گذرانند.
 • و دیگر موارد.
مشهور ترین گیربکس صنعتی

گیربکس SEW، از مشهورترین و محبوب‌ترین نوع گیربکس در بین انواع آن است. علت این موضوع در این است که علاوه بر متریال با کیفیت و بی‌نظیری که در ساخت گیربکس SEW استفاده شده، توان گشتاوری بالایی که دارد نیز این محصول را به یکی از کاربردی‌ترین محصولات صنعتی تبدیل کرده و باعث شده تا خرید گیربکس SEW جزئی از مهم‌ترین تصمیم‌های صنعتگران برای موارد مختلف باشد.

محصولات گیربکس SEW شامل چندین نوع مختلف بوده که کاربردی‌ترین آن‌ها گیربکس هلیکال SEW و گیربکس آویز SEW، می‌باشند. هر کدام از گیربکس‌های SEW چندین سری مختلف داشته که تفاوتشان در حالت ظاهری و طریقه‌ی نصب کردنشان می‌باشد. البته باید در نظر داشت که در همه‌ی سری‌ها موتور گیربکس SEW یکسان می‌باشد.

در ادامه هر کدام از این دو نوع گیربکس SEW را بررسی می‌کنیم.

همچنین در نظر داشته باشید که می‌توانید برای خرید گیربکس SEW با گروه صنعتی زیرو صنعت تماس حاصل فرمایید.

گیربکس هلیکال SEW

در واقع به گیربکس‌هایی که راندمان و بازدهی بالای 90 درصد دارند، گیربکس هلیکال گفته می‌شود. هلیکال در لغت به معنای مارپیچ بوده و علت نام گذاری این نوع گیربکس به این علت است که داخل گیربکس هلیکال SEW، چرخ دنده‌هایی به شکل مارپیچ وجود دارد. از گیربکس‌های پرکاربرد در موارد مختلف صنعتی، استفاده از گیربکس هلیکال SEW می‌باشد. وجود موتورهای مارپیچی در این نوع گیربکس‌ها، آن‌ها را برای بسیاری از سیستم‌ها کاربردی کرده و گزینه‌های زیادی را در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهند.

صرف نظر از طراحی موتورهای دنده‌ای مارپیچ، در نهایت مصرف کنندگان نسبت بهینه‌‌ای از عملکرد و استفاده هوشمند از فضا را به ویژه در زمانی که به نبال راه حلی برای صرفه جویی در فضا هستند، به دست می‌آورند.

نوع گیربکس هلیکال sew به سه دسته‌ی کلی تقسیم بندی می‌شود:

 • گیربکس هلیکال sew سری R
 • گیربکس هلیکال sew سری RX
 • گیربکس هلیکال sew سری RM

مطالب پیشنهادی : معرفی بهترین برند ابزارآلات صنعتی در سال 2021

مزایای استفاده از گیربکس هلیکال SEW

استفاده از گیربکس SEW هلیکال، مزایای زیادی دارد؛ چرا که این گیربکس از دسته بندی‌های گیربکس‌هایی است توان چگالی بالایی دارند. همچنین با استفاده از این نوع گیربکس، در مدت زمان طولانی نیاز به تعویض گیربکس ندارید؛ چرا که عمر مفید طولانی دارد. به طور کلی می‌توان مزایای استفاده از گیربکس هلیکال را به صورت زیر برشمرد :

 • چگالی توان بالا
 • طول عمر بالا
 • R37 تا R167 آپشن بکلش کاهش یافته

علاوه بر آن، یکی از مهم‌ترین اجزای گیربکس‌ها، پوسته‌یشان بوده و یکی از اولین مزایای استفاده از گیربکس هلیکال SEW را می‌توان پوسته آن دانست؛ چرا که از جنس آلومینیوم مرغوب می‌باشد. از ویژگی‌هایی که آلومینیوم دارد، قوی و سخت بودن آن و عملکرد بالایی که در شرایط سخت از خود نشان می‌دهد، می‌باشد.

انواع مدل‌های گیربکس‌های هلیکال SEW

گیربکس‌های هلیکال چندین مدل مختلف داشته که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم:

 • سری R:

گیربکس SEWسری R گیربکس شافت مستقیم هلیکال می‌باشد که برای کاربردهای متفاوتی در صنعت استفاده می‌شود. هم چنین مواردی که در آن اندازه و وزن دستگاه مهم است استفاده می‌شود.

 • نسبت تبدیل یا Ratio این سری گیربکس Sew از ۳٫۲۱ تا ۲۸۹٫۷۴ می‌باشد و در حالت مولتی استیج از ۹۰ تا ۲۷۰۰۱ است.
 • گشتاور خروجی گیربکس های سری R از ۵۰ تا ۱۸۰۰۰ نیوتون متر است.
 • توان خروجی آنها از ۰٫۱۲ تا ۹۰ کیلو وات (KW) می باشد.
 • ضمن اینکه مدل های R07، R17 و R27 با بدنه‌ای آلومینیومی تولید می‌شوند که برای کاربردهای سبک‌تر استفاده می‌شوند.
 • سری K:

گیربکس‌های سری K گیربکس‌های کرانویل پنیون Sew می‌باشند که می‌توانند به صورت هالو شفت (بدون شفت) یا سالید شفت (شفت دار) باشند، این گیربکس SEW شفت خروجیی ۹۰ درجه دارد و تقریبا ترکیبی از گیربکس های شفت مستقیم و حلزونی می باشد بدین صورت که قدرت گیربکس های شفت مستقیم و ۹۰ درجه بودن گیربس‌های حلزونی در این مدل گیربکس ها دیده می شود این گیربکس‌ها دارای قدرتی بالا، عمری طولانی، دارای دنده هایی با استقامت بسیار بالا و ضد سایش، دارای ( SFسرویس فاکتور ) بالا و بهره وری بالای ۹۰% می‌باشند. این نوع از گیربکس Sew در دورهای پایین با گشتاور بالا در ورژن‌های دو استیج و سه استیج تولید می‌شوند که در مصارفی که نیاز به گشتاور بالاست کاربرد دارند.

 • سری S:

گیربکس‌های سری S گیربکس‌های حلزونی Sew می‌باشند که در صنعت کاربرد‌های بسیار فراوانی دارند. این گیربکس Sew  یک گیربکس نسبتا اقتصادی است و برای مصارف ساده تر نیز استفاده می شود. سری S گیربکسی با صدا دهی و نویز بسیار پایین می‌باشد که برای جا به جایی بارهای سنگین نیز مورد استفاده قرار می گیرد، این سری گیربکس Sew قابلیت این را دارد که به صورت هالو شفت و سالید شفت باشد .

 • سری F:

گیربکس سری F گیربکس آویز یا شافت موازی Sew می‌باشد که راه حل بسیار مناسبی است برای زمانی که با محدودیت فضا روبرو هستیم. این گیربکس Sew با سایزها و طراحی‌های بسیار متفاوت این اطمینان را به شما می‌دهد که در فضاهای متنوع و محدود به راحتی قابل استفاده باشد. این سری گیربکس Sew به طور معمول در مواردی چون میکسرها، نوار نقاله‌ها و جرثقیل‌ها و …، کاربرد فراوان دارد و همچنین شما می‌توانید این گیربکس Sew را نسبت به نحوه‌ی نصب خود به صورت پایه دار، فلنچ دار، شافت دار (Solid) و هالو شافت نصب نمایید .

 • سری X:

سری X ، سری صنعتی گیربکس Sew می‌باشد که دارای گشتاور و قدرت بسیار بالا و هم چنین قابلیت داشتن دورهای بسیار پایین را داراست که بدین جهت این گیربکس Sew در صنایعی هم چون کارخانه های سیمان و فولاد، نئوپان سازی و صنایع روی و مس و در جرثقیل های غول پیکر و پتروشیمی کاربرد فراوان دارند .

گیربکس آویز یا شافت موازی SEW

نوع دیگر پرکاربرد گیربکس SEW، گیربکس آویز SEW  می‌باشد. در ادامه به طور کامل این محصول را معرفی و بررسی کرده‌ایم.

گیربکس آویز چیست؟

گیربکس آویز یکی دیگر از ابزار آلات صنعتی است که از نوع گیربکس های صنعتی است. این نوع گیربکس ها نام دیگری هم دارند که نام دیگر این نوع گیربکس ( شافت موازی ) است. دلیل گذاشتن این اسم به دلیل قرار گیری شافت ها به صورت موازی است، که برای همین این اسم رو به عنوان اسم دوم روی گیربکس های آویز نام گذاری کردند.

گیربکس آویز دقیقا مانند گیربکس هلیکال تشکیل شده است. تنها تفاوتی که در این نوع گیربکس دیده می شود این است که: در گیربکس آویز محور های ورودی و خروجی به شکل موازی است و همچنین در یک صفحه قرار دارد. لازم به ذکر است که این گیربکس دارای محور موازی بوده که این محور‌ها توانایی خیلی خوبی برای ایجاد نسبت های تبدیل بالا را دارا می‌باشند. این گیربکس می‌تواند امکان گشتاور‌های خیلی بالا را فراهم کند.

مطالب پیشنهادی راهنمای خرید گیربکس آویز یا شافت موازی + کاتالوگ و قیمت

گیربکس آویز
مزایای خرید گیربکسSEW  آویز یا شافت موازی

به صورت کلی می‌توان مزایای استفاده از گیربکس آویز SEW یا شافت موازی را موارد زیر دانست که:

 • کیفیت بالا
 • طراحی یکپارچه‌ی پوسته
 • راندمان مناسب
 • کم حجم با امکان نصب و نگهداری بسیار راحت

غیر از مواردی که در بالا مطرح شد، گیربکس آویز یا شافت موازی به دلیل ساختار خوب و خاصی که دارد از مزایا زیادی مانند قابلیت نصب در جهات مختلف، کیفیت عالی و… این گیربکس برخوردار است.

معایب خرید گیربکس آویز

از سوی دیگر در کنار مزایای این محصول بد نیست به معایبی که دارد، نیز اشاره شود تا بتوان خرید گیربکس بهتر و دقیق‌تری را داشت.

 • این نوع از گیربکس نیازمند سرویس و نگهداری به صورت دوره‌ای و مستمر است.
 • این نوع از گیربکس آویز ممکن است مشکلات و یا اختلالات در عملکرد داشته باشد که تعمیرات آن بسیار تخصصی باشد.
 • استفاده از گیربکس آویز نیازمند و دارای محاسبات پیچیده است که کوچکترین خطا به خرابی های بزرگی منجر می شود.

ساختار گیربکس SEW آویز

ساختار گیربکس های آویز SEW ، دقیقا همانند به گیربکس حلزونی بوده که یک محور به عنوان محور محرک و محور دوم را به عنوان محور انتقال نیرو عمل می کند. اما با این تفاوت که در گیربکس های حلزونی گیربکس با 2 محور و 90 درجه اختلاف جهت دارد، درحالی که در گیربکس های آویز تعداد محور ها حدودا بین 8 تا 2 محور متغیر است.

مطالب پیشنهادی : تشویقی سگ تریکسی فروش عالی!!

در این گیربکس اگر تعداد محورها و مراحل کاهش دور زوج باشد، جهت دوران ورودی و خروجی برعکس یکدیگر خواهد بود؛ اما اگر تعداد محورها و مراحل به صورت فرد باشد، جهت دوران ورودی و خروجی یکسان خواهد بود.

کاربرد های گیربکس آویز  SEW

این نوع گیربکس دارای کاربری های بسیار خوبی در صنایع و صنعت های مختلفی از جمله: صنایع نظامی، صنایع کاشی و سرامیک، صنایع سیمان و فولاد، صنایع نیروگاهی، آسیاب ها و… استفاده می‌شود.

سخن آخر

می‌توان گفت که به صورت کلی انواع گیربکس SEW در صنایع مختلفی کاربرد دارند که به صورت لیست زیر مطرح می‌شود :

 • صنایع آب و فاضلاب
 • صنایع ساخت ماشین آلات صنعتی
 • صنایع مس و فولاد
 • صنایع داروسازی
 • صنایع شیشه و سرامیک
 • صنایع غذایی
 • صنایع بسته بندی
 • صنایع نفت و گاز و پتروشیمی
 • صنایع دریایی
 • بالابرها
 • رولینگ
 • کشاورزی
 • وینچ ها و کوره ها
 • مخلوط کن های صنعتی
 • تابلوهای تبلیغاتی
 • نوار نقاله ها
 • جرثقیل های سقفی
 • بچینگ
 • کانوایر
 • و…

یکی از مزایای استفاده از محصولات برند SEW آن است که تمام آنچه را که برای بهینه سازی عملکرد انواع سیستم‌ها مورد نیاز است را فراهم کرده است. از دیگر امتیازهای مثبت این برند آن بوده که در صورت پیش آمدن مشکلاتی در محصولاتشان، آن‌ها را به سرعت برطرف کرده و همین موضوع اعتماد مشتریان را دوچندان کرده است.

در این مقاله سعی شد تا معرفی و بررسی کلی و دقیق را بر روی محصول گیربکس SEW داشته باشیم. در انتها از مواردی که انتخاب گیربکس SEW را انتخابی منطقی و معقول می‌کند، این است که  قیمت این نوع گیربکس و هزینه‌های نگهداری آن، در مقایسه با دیگر محصولات و دستگاه‌های صنعتی مناسب‌تر می‌باشد.

از پروژه‌های مهم انجام شده با استفاده از گیربکس‌های SEW می‌توان به تجهیز خطوط انتقال خمیر اشاره کرد که با رعایت تمام استاندارهای لازم صورت گرفته است. تجهیز خطوط کاشی و سرامیک، همینطور تجهیز کانوایرهای انتقال گوگرد برای صنایع پتروشیمی و تجهیز بالابرهای ساختمانی نیز از دیگر پروژه‌هایی اجرایی توسط این برند می‌باشد.

از همراهی شما تا پایان متشکریم.

در نظر داشته باشید که می‌توانید در زمینه‌ی طراحی، اجرا، راه‌اندازی و تامین و تعمیر انواع الکتروموتور و الکتروگیربکس، همچنین برای مشاوره و خرید انواع گیربکس هلیکال، صنعتی، آویز، حلزونی و علی‌الخصوص گیربکس SEW و دیگر قطعات با گروه صنعتی زیرو صنعت تماس حاصل فرمایید.


Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون footer.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب footer.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home/zerosana/public_html/wp-includes/functions.php on line 5579